Get free delivery within Nairobi CBD for orders above KES 20,000
HP All-in-One PC – A99BNEA
Original price was: KSh 144,000.00.KSh 135,000.00Current price is: KSh 135,000.00.
HP All-in-One PC – A99BNEA
| Processor | Intel Core i7-1355U |
| Memory | 8GB DDR4 3200MHz |
| Storage | 512GB PCIe NVMe M.2 SSD |
| Display | 27″ FHD Touch Screen |
| Operating System | FreeDOS |
Shipping & Delivery
Fast delivery
Your order will be deliver to the specified address
15 - 45 minutes
From KES 300

Warranty 1 year
Free 30-Day returns
Description
HP All-in-One
The HP All-in-One PC A99BNEA offers a comprehensive computing solution. This system integrates processing power, memory, and storage. Its architecture provides a streamlined user experience. This all-in-one enhances productivity.
Key Features
Processor
It features an Intel Core i7-1355U processor.Memory and Storage
It comes with 8GB DDR4 3200MHz RAM and a 512GB PCIe NVMe M.2 SSD.Display
The device incorporates a 27″ FHD touch screen.
Specifications
| Feature | Specification |
|---|---|
| Processor | Intel Core i7-1355U |
| Memory | 8GB DDR4 3200MHz |
| Storage | 512GB PCIe NVMe M.2 SSD |
| Display | 27″ FHD (1920 x 1080) Touch Screen |
| Operating System | FreeDOS |
| Wireless | Realtek Wi-Fi 6 (1×1) and Bluetooth 5.3 |
| Camera | HP True Vision 720p HD tilt privacy camera |
| Audio | Dual 2W Speakers |
| Rear Ports | 1x USB Type-C 5Gbps, 2x USB Type-A 5Gbps, 2x USB 2.0 Type-A, 1x Headphone/Microphone Combo, 1x RJ-45, 1x HDMI-out 1.4 |
What’s in the Box
- HP All-in-One 27-cr0155nh PC
- HP 125 Black Wired Keyboard
- HP 125 Black Wired Mouse
Why Choose HP All-in-One
- This system provides a comprehensive solution. Its integrated design saves space and reduces cable clutter.
- It offers fast performance. The i7 processor and NVMe SSD ensure quick boot times and application loading.
- The touch screen enhances user interaction. It allows for intuitive navigation and control.
- Comprehensive connectivity provides diverse options. Includes multiple USB ports and HDMI output.
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.